Staň se personalistou

15.02.2022

Personalistika je jednou z top vyhledávaných pracovních pozic na pracovním trhu!


Přemýšlíte nad změnou profese a baví vás práce s lidmi? Staňte se personalistou :-) 

Kdo to vlastně je personalista a co dělá? Personalisté mají ve firmách zcela nezastupitelnou roli a velmi úzce spolupracují s managementem firmy. Personalisté zajišťují v podnicích kompletní procesy, které souvisejí s péčí o zaměstnance. Jsou takovým komunikačním prostředníkem mezi vedením firmy a zaměstnanci. 

Co by měl personalista umět?

Znát personální procesy, umět komunikovat, být loajální, znát principy motivace zaměstnanců, být tak trochu psycholog, orientovat se ve mzdových pravidlech, znát zákoník práce, vědět o bezpečnosti na pracovišti, mít selský rozum, být empatický, vstřícný, ochotný, chuť neustále se vzdělávat, umět prezentovat, přemýšlet o dva kroky napřed, znát práci s projekty, zajímat se o novinky v oblasti řízení lidských zdrojů, být partnerem pro vedení firmy, být pečlivý a spolehlivý, protože personalistika je hodně práci s dokumenty.

Co budu jako personalista dělat?

Komunikovat se zaměstnanci, úřady, odbory, vyřizovat veškeré pracovněprávní dokumenty, reprezentovat firmu, pracovat s informačními systémy, pracovat na počítači, reportovat vedení firmy, vytvářet pracovní inzeráty, vést pohovory s kandidáty, zodpovídat za dodržování pravidel daných zákoníkem práce, zodpovídat za odborné vzdělávání zaměstnanců, hledat řešení situací v souvislosti se požadavky vedení firmy nebo zaměstnanci, podílet se na vytváření firemní kultury, hledat nové cesty v oblasti práce s personálem, posouvat firemní personální procesy, pracovat na projektech... a vlastně mnoho dalšího. Jedná se o velmi pestrou práci a žádný den v práci personalisty není stejný... každý den vás něco překvapí, takže se můžete neustále učit a profesně posouvat. 

Dobře, líbí se mi to... a co teď?

Samozřejmě můžete zkusit odpovídat na inzeráty a zkoušet své štěstí... a nebo se přihlásit na rekvalifikační kurz "Personalista", který vám přiblíží veškeré personální procesy, orientaci v zákoníku práce, úkoly a zodpovědnosti personalisty a také to, jak třeba vést pracovní pohovor. Ve spolupráci s Orange Academy tento kurz v Českých Budějovicích od roku 2021 vedu a vždy předávám svým studentkám a studentům maximálně praktické vědomosti a dovednosti, které jsem v oblasti personalistiky za 6,5 roku posbírala. Už jen to, že budete mít v svém životopise uvedenou informaci o absolvování rekvalifikačního kurzu, zvyšuje vaši šanci dostat se do výběrového řízení o 50%... tak pojďte do toho! Přihlásit na kurz se můžete zde.


Tak hodně štěstí ve vaší nové profesi!!!

Monika

Líbil se Vám článek? Zaregistrujte se k odběru novinek a získáte novinky jako první a navíc 30 minut koučování zdarma!