Vítejte!

Koučink České Budějovice
Koučink České Budějovice

Jmenuji se Monika Tischlerová a jsem koučka, lektorka a personalistka. 

Vystudovala jsem filosofii na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a ještě během svého studia jsem začala pracovat v bance, kde jako supervisor kontaktního centra vedla pětičlenný obchodní tým a poprvé jsem se setkala s koučováním, které jsem velmi často využívala při rozvoji svého týmu a pro udržení motivace. Po vysoké škole jsem nastoupila do mezinárodní výrobní firmy jako specialista rozvoje a vzdělávání. Rozvoj a vzdělávání je mým velkým koníčkem, a tak jsem se pustila do této oblasti naplno. Absolvovala jsem mnoho kurzů nejen v rámci své práce, ale i ve svém volném čase. Za nejpřínosnější kurzy považuji lektora dalšího vzdělávání a pak profesionálního kouče. Koučování vnímám jako univerzální, čistou metodu rozvoje, která pracuje s vlastním potenciálem a uvědoměním.

Mám za sebou také mnoho zkušeností z personálního oddělení, a tak se na mě začali obracet klienti s pomocí ohledně přípravy na pohovory. Pracovní pohovory mě obrovsky baví, protože výsledek v podobě úspěchu se dostavuje často velmi rychle.

Hodně jsem se naučila také na České poště, kde jsem působila jako trenér soft skills a kouč pro linový a střední management. Vždy mě bavilo sledovat rozvoj jednotlivých manažerů a být u jejich úspěchu.

Věnuji se na plno vzdělávání dospělých, školím mnoho témat soft skills, koučuji individuálně i ve firmách a připravuji klienty na pohovory. Aktuálně ještě učím pro firmu Orange Academy, kde působím jako lektorka rekvalifikačního kurzu "Personalista".  

Jsem fanynkou všech svých klientů a budu se těšit i na Vás :-)CV ve zkratce

Pracovní zkušenosti

 • 2020 - nyní      OSVČ Profikoučka.cz 
 • 2021 - nyní       Lektorka rekvalifikačního kurzu "Personalista" (Orange Academy s.r.o.)
 • 2021 - 2022      Trenér - personalista senior (Česká pošta, s.p.)
 • 2015 - 2021      Specialista rozvoje a vzdělávání (Groz-Beckert Czech s.r.o.)
 • 2012 - 2014      Supervisor (ING Bank N.V. Česká republika)

Vzdělání

 • 2020                Profesionální kouč, akreditovaný rekvalifikační kurz, ICF (125 hodin, Koučink centrum)
 • 2018                 Lektor dalšího vzdělávání, akreditovaný kurz profesní kvalifikace (120 hodin, ACZ)
 • 2016                 Personalista, akreditovaný kurz profesní kvalifikace (120 hodin, Orange Academy)
 • 2015                 Mzdová účetní, akreditovaný rekvalifikační kurz MŠMT (80 hodin, Orange Academy)
 • 2012 - 2014      Magisterský obor Filozofie (Jihočeská univerzita v Č. Budějovicích)
 • 2008 - 2012     Bakalářský obor Humanistika (Jihočeská univerzita v Č. Budějovicích)

Přehled absolvovaných kurzů: MBSR kurz (bemindfulcz), Jak zvyšovat efektivitu vzdělávání zaměstnanců (1. VOX), Rychlý talent management (Gradua-CEGOS), Diagnostické metody a jejich využití v práci HR (Gradua-CEGOS), Trendy ve vzdělávání a rozvoji zaměstnanců v době digitalizace (Gradua-CEGOS), Praktické řízení projektů (TopVision), Development center v praxi (Česká spol. kariérové a HR porad.), Stress management (PaedDr. Pavel Štursa), Myšlenky vítěze (Topvision), Základy emoční inteligence (APAS), Tajemství nejlepších spíkrů (TopVision), Kompetenční model (Everesta), Konflikt mezi mnou a... (Bc. Simona Pavlasová), GDPR v personalistice (JUDr. Petr Bukovjan), Time management (MEVPIS), Training & Development Manager - Strategie vzdělávání a rozvoje zaměstnanců + Vzdělávací programy od A do Z (TopVision), Efektivní komunikace (Bc. Simona Pavlasová), Výběr témat a forem vzdělávání (Studio W), Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců (Studio W), Základy asertivní komunikace a asertivního jednání (Jihočeská univerzita v Č. B.), Prodejní dovednosti (Akademie Orlita), Manažerské dovednosti (Akademie Orlita), Zákoník práce (JUDr. Miloš Hejmala), Stortelling (Topvison), Transfer znalostí do praxe (USUS).


Detailní profesní životopis a přehled absolvovaných kurzů naleznete na mém profilu na LinkedIn.


Spolupráce a členství

členka Jhk 

lektorka lidskoprávních workshopů, koučka

lektorka rekvalifikačního kurzu "Personalista"

dobrovolník z praxe pro učitele, žáky, studenty ZŠ a SŠ

koučka

lektorka, koučka, speaker

členka platformy interních koučů

Nejšťastnější jsem s batohem na zádech a s blízkými v srdci.

Jsem věčná optimistka a nadšenec do seberozvoje. Miluji hory, přírodu, cestování, umění, dobré jídlo, módu a hudbu. Neustále se snažím na sobě pracovat a věřím, že každý může žít spokojený život, když si uvědomí, co vlastně potřebuje.